MENU
klinika

Zëvendëson NAFTA-s

Rriten shpresat për marrëveshjen SHBA-Meksikë-Kanada

16.12.2019 - 10:51

Shpresat që Kongresi Amerikan të aprovojë Marrëveshjen Shtetet e Bashkuara-Meksikë-Kanada janë përmirësuar, pasi demokratët arritën një marrëveshje me Shtëpinë e Bardhë që ta rishikojnë atë.

Kjo marrëveshje e ri-përpunuar dobëson mbrojtjen e pronësisë intelektuale të industrisë së ilaçeve, për të cilën demokratët insistojnë se do të çojë në uljen e kostove të kujdesit mbi shëndetin, si dhe përforcon të drejtat e punëtorëve duke vendosur më tepër barrë përgjegjësie mbi punëdhënësit per të zbatuar standardet e punës.

Kjo marrëveshje përfundimisht do të zëvendësojë atë të NAFTA-s.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Një marrëveshje i dha fund mbylljes

“Makthi” i SHBA-së mbaroi/ Rihapet qeveria amerikane


Nga Russian Today/ Pjesë e politikës së shtetit të dollarizimit

Rusia vazhdon të heqë thesaret e SHBA

Nga Al Jazeera/ "Është thjesht një rrëmujë"

Sistemi doganor kufitar në MB kap kufirin

Nga Financial Times/ Normat e ulëta janë kurth

I dashur Biden, deficitet janë ende të rëndësishme!