MENU
klinika

Heqja e taksës për produktet franceze

Francë-SHBA marrëveshje brenda dy javëve?

13.01.2020 - 08:58

Bruno LeMaire, ministri i financave Francez, tha se po punon nga afër me atë Amerikan, Steven Munchin, për të arritur një marrëveshje brenda dy javëve.

Kjo marrëveshje do të shmangte vendosjen e tarifave mbi produktet Franceze si kundërpërgjigje për taksën e shitjeve dixhitale.

Administrata Trump thotë se është vendosur vetëm për gjigandët Amerikanë të teknologjisë. Dyshja pritet të takohet në forumin Davos në fund të muajit Janar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Akuzat e Rusisë dhe Kinës

“SHBA po nxit garën e re të armëve”

Tarifat për produktet franceze

Franca dhe BE gati t’i përgjigjen SHBA-së!