MENU
klinika

Së bashku me 15 persona të tjerë

Ish Ceo i Vale akuzohet për vrasjen e 270 personave

28.01.2020 - 10:48

Prokurorët e shtetit Brazilian të Minas Gerais akuzuan 16 vetë për vrasje mbi shkatërrimin e një dige Janarin e kaluar që vrau 270 njerëz.

Midis atyre të akuzuar ishte edhe ish CEO i Vale, kompanisë minerare që kishte në pronësi digën, si dhe pesë persona nga firma gjermane që kishin çertifikuar sigurinë e saj.

Për më shumë lajme klikoni në www.konica.al

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Jeta private e themeluesit të “Apple”

Ana e “errët” e Steve Jobs

Jo filantropi e mirëfilltë

83% e ndërmarrjeve bëjnë bamirësi


Nga Russian Today/ Si kërcënohet e ardhmja e arit të zi?

Rezervat në rënie të naftës janë vërtetë një problem

CEO i kompanisë së monedhave dixhitale: Diçka e tillë mund të...

“Një goditje e Bitcoin mund të vijë së shpejti”

Marrëveshja tregtare nuk u dhemb vetëm britanikëve

Financial Times: Si po goditen kompanitë franceze nga Brexit?

Nga Bloomberg/ Një shenjë pozitive

Rimëkëmbjen e Kinës e ndihmon kërkesa globale

FMN ndryshon parashikimin për Shqipërinë

Ekonomia arrin nivelin e parakrizës që këtë vit

Nga Bloomberg/ Shmang një përplasje të re me Pekinin

Yellen kursen Kinën nga etiketa e manipuluesit të monedhës