MENU
klinika

Përgjigjet dermatologia

Kam akne në fytyrë dhe kam frikë mos më ngelin shenjat. Çfarë të bëj?

14.01.2020 - 11:06

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacientja: Jam 12  vjeçe dhe kam akne  në fytyrë, kam hall mos më ngelin shenjat e akneve gjatë gjithë jetës.

Përgjigjet dermatologia: Fillimi i pubertetit mund të filloj dhe me shfaqjen e akneve ( me natyrë hormonale)  të cilat janë pjesë e lëkurës dhe bëjnë pjesë në trajtimet e problemeve të lëkurës dhe mjekimi në kohë bën që të shmangen shenjat apo njollat më pas.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.