MENU
klinika

Dimri e paska një zgjidhje

Ky krem i thjeshtë i bërë vetë do ju shpëtojë nga tharja e duarve!

18.01.2020 - 08:51

Çfarë ju duhet për këtë krem? 

  • 430 gram locion bebesh
  • 226 ml vaj kokosi
  • 226 gram vitaminë E pluhur ose krem
  • Vaj esencial levandoje (opsionale)

Çfarë duhet të bëni?

  • Në një mikser bashkoni tre përbërësit e parë dhe i përzieni për disa sekonda.
  • Masën kalojeni në një kavanoz dhe nëse doni mund t’i shtoni 8-10 pika vaj esencial.

lotion

Kremin mund ta aplikoni menjëherë tek duart, kur ta shikoni të nevojshme dhe me gjasa, do të mbeteni mjaft të kënaqur nga rezultatet.

Kjo, pasi ky krem ka aftësi të hidratojë lëkurën e duarve tuaja, të largojë skuqjet, irritimin apo inflamacionin.