MENU
klinika

Ndarja e posteve

Pas takimit me Kurtin, Walker la dy porosi

14.01.2020 - 14:01

Ka përfunduar para pak minutash edhe takimi i ish-ambasadorit të OSBE-së, William Walker, dhe kreut të VV’së, Albin Kurti.

Walker pas takimit me Kurtin ka dhënë mesazh për krijimin sa më të shpejtë të institucioneve të reja të Republikës së Kosovës.

“Porosia ime ishte, ngutuni dhe bëjeni, kjo ishte”, ka thënë Walker.

kolana e librave

Më tej, ish-ambasadori ka thënë se ndarja e posteve nuk duhet të jetë një pengesë për arritjen e një koalicioni.

Sipas Walker ndarja e pozitave i takon sistemit të vjetër të të bërit politikë.

Ish-ambasadori dje gjatë ditës ka vizituar edhe zyrat e LDK’së ku është takuar me krerët e partisë që drejtohet nga Isa Mustafa.

Përveç Walker, dje në zyrat e LDK’së ka qëndruar edhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett.

Veç pensionistëve e bizneseve, pagë për punonjësit e marketeve...

Si e ndau paketën 170 mln euro qeveria e Kosovës?

“Jemi përqendruar tek situata e krijuar nga COVID-10”

VOA: Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme

Kosova nuk ka nevojë për 'mbinjeriun' e Niçes

Pse i kam kcye në qafë Albinit?

Kosovë/ Lëvizja do të lejohet në këto orare

Qeveria ndalon qarkullimin e automjeteve dhe qytetarëve