MENU
klinika

Çfarë u bisedua në takim?

Presion ndërkombëtar/ Kosnett: Formoni shpejt Qeverinë

13.01.2020 - 14:52

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate lëshuar për media kanë dhënë detaje për vizitën që sot e bëri në selinë qendrore të kësaj partie, ambasadori amerikan në Prishtinë, Phlip Kosnett.

Në njoftimin e LDK, shkruhet se në takim kishin qenë të pranishëm, kreu i LDK, Isa Mustafa së bashku me tre nënkryetarët e partisë. Temë kryesore dhe arsye e vizitës bëhet e ditur se ka qenë koalicioni LV-LDK.

“Kryetari Mustafa e njoftoi Ambasadorin Kosnett për rrjedhën e bisedimeve të deritanishme me Lëvizjen Vetëvendosje për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje”- thuhet në njoftim.

Sipas LDK-së, Kosnett ka ftuar udhëheqësit politik që të formojnë sa më shpejtë qeverinë e re.

Ambasadori Kosnett ftoi udhëheqësit politik ta formojnë qeverinë e re e cila sa më parë do të përmbushë mandatin e votuesve.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nuk përmend zgjedhje të reja

Kurti mban sekret kërkesat e LDK


"Ishte lutje për heqjen e masave nga BE-ja"

Bislimi sqaron “kërcënimin” për eskalim

Incident i rëndë në kufirin serbo-maqedonas

Efektivët serbë detyrojnë emigrantët të zhvishen dhe…

Lukashenko parashikon skenarin ukrainas

Serbia mund të bëhet anëtare e NATO-s së shpejti

Gazi lotsjellës në seancë plenare në vitin 2016

Kryetari i Kuvendit të Kosovës paraqitet në gjyq