MENU
klinika

Reagon Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë

Sulmi i ambasadës malazeze/ “Serbia na kthen në kohën e…”

04.01.2020 - 11:51

Këshilli i Ambasadorëve shqiptare ka dënuar veprimet e dhunshme ndaj ambasadës malazeze në Beograd duke bërë një apel si për qeverinë shqiptare ashtu dhe për atë serbe.

Këshilli thotë se qeveria shqiptare duhet të luajë një rol aktiv në uljen e tensioneve që tashmë është ndezur në Beograd dhe për të tejkaluar situatën e krijuar.

Kurse për Serbinë shprehet se duhet të shkëputet nga politika e viteve 90’ të Millosheviçit kur feja shpërdorohej për agjenda nacionaliste.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Një mision diplomatik nuk duhet t’i...."

Sulmi ndaj Ambasadës së Malit të Zi në Beograd, reagon Cakaj