MENU
klinika

Në qytete dhe njësitë administrative

Bashkia Pogradec dhe Maliq nisin dezinfektimin

18.03.2020 - 11:58

Bashkia e Maliqit dhe ajo e Pogradecit kanë nisur dezinfektimin në qytetet por edhe në njësitë administrative. Një ditë më parë qarku i Korcës u alarmua pas konfirmimit me koronavirus të një mësuesi grek, i cili punonte në një shkollë private në Korcë.

Mësuesi i cili punonte me kohë të pjesshme në Korçë ishte testuar në Greqi, ku kishte rezultuar pozitiv me COVID 19.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN