MENU
klinika

Rozafa Fish City

Qyteti që po hesht në respekt të jetës

21.03.2020 - 20:34

Rozafa Fish City, qyteti që po hesht në respekt të jetës por që pas gjithë kësaj pret të gjallojë më shumë se dje.

Dita kur do të inaguronte bustin e Adem Jasharit qytetin e gjeti në karantinë, e nisur nga kjo pronari Gjergj Luca ka një mesazh për të gjithë qytetarët që po qëndrojnë në vetëizolim, si masë për të prerë zinxhirin e infeksionit të koronavirusit.

kolana e librave

“Na qëlloi keq dita e promovimit të bustit të Heroit të madh të Kombit tonë. Sa herë kaloj para tij më kujtohet që ky është ngujuar me robt e vetë duke luftuar me shkjaun. Ne duhet të ngujojemi, kemi raki e meze, familje, televizorin sepse do të vinë ditë më të mira dhe më të bukura për ne”.

Zbardhen detajet kush janë infermierët

Konfirmohen raste të reja me Covid-19 në Elbasan

Pozitiv edhe familjarët e reanimatorit

Elbasan/ Infektohen dy mjekë dhe një fëmijë 4 vjeçar

Preken nga Covid 4 infermierë dhe një pediatër

Spitali i Elbasanit kthehet në vatër infeksioni

COVID-19/ Dërgohen në Spitalin Infektiv

Mbyllet pavioni i aborteve dy mamitë pozitive me virus