MENU
klinika

Vëllai njoftoi policinë pasi...

Gjendet i pajetë 38-vjeçari në Elbasan, mister shkaqet

09.04.2020 - 07:24

Një 38-vjeçar është gjetur i pajetë mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit.

Sipas informacioneve të para, viktima është shtetasi Leonard Murrizi i cili është gjetur i pajetë në banesën e tij nga i vëllai, në lagjen “Beqir Dardha” të qytetit.

Ka qenë i vëllai i viktimës ai që ka njoftuar Policinë për ndihmë pasi prej orësh telefononte 38 vjeçarin por ai nuk i përgjigjej.

Menjëherë ai është nisur drejt shtëpisë së Leonardit dhe ka nisur të trokasë dhe t’i bjerë celularit njëkohëshisht, ndërsa nga jashtë dëgjonte zilen e tij.

kolana e librave

Ngjarja është raportuar në orën 22.00 të mbrëmjes së sotme, ndërsa në banesën e viktimës ka mbërritur dhe Policia por në pamundësi për të hapur derën është kërkuar ndihma e repartit zjarrfikës. Ekipi zjarrfikës ka hapur derën e banesës së Leonard Murrizit dhe në prezencë të Policisë dhe të vëllait të tij, është konstatuar trupi i tij pa shenja jete.

Trupi i pajetë i Leonard Murrizit është dërguar në morgun e qytetit të Elbasanit ku pritet të përcaktohet shkaku i vdekjes së tij. Ai jetonte i vetëm në banesë pasi fëmijët dhe bashkëshortja ndodheshin në Greqi.

 

Alarmi, çfarë po i rrit vdekjet te burrat nën 50-vjeç

Nga Berati në Shkodër, ja ‘qytetet me zemër më të dobët’

Infektohet pronari i një biznesi të vogël

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Librazhd

Banda e grabitësve godet sërish

As pandemia nuk i ndal vjedhjet në Elbasan!

4 “të fortët” që iu kërkon deklarimin e pasurisë

OFL-ja zbarkon në Elbasan