MENU
klinika

Kryetari i bashkisë i pret në zyrë

Tregtarët e tregut industrial në Berat në protestë

30.04.2020 - 09:51

Pas disa rretheve të tjera edhe tregtarët e tregut industrial në Berat janë ngritur në protestë për pagën e luftës. Kjo është hera e dytë që ata protestojnë para bashkisë së Beratit, diçka e cila ka detyruar kryetarin Demo të pres një përfaqësi prej 20 vetash në zyrën e tij.

Takimi mes kryetarit të bashkisë dhe protestuesve po zhvillohet pa praninë e mediave, ndërsa sakaq policia bashkiake dhe ajo e rendit po u bëjnë kontrolle tregtarëve për autorizimet.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Sportelet dhe dyqanet të mbipopulluara

Berat/ Vijojnë grupimet në rrugë