MENU
klinika

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

29.05.2020 - 07:09

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare e të dendura kryesisht përgjatë relieveve malore në qarqet e veriut e të qendrës.

Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët, do të ketë në të gjithë territorin, me përjashtim të pjesës veriore të vendit me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave të përkohshme.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim 1-10m/sek, përgjatë brigjeve të detit Jon me shpejtësi deri në 15m/sek me rrahje, e pasuar nga një valëzim i forcës 3 ballë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN