MENU
klinika

Shpërthen kapsolla mes turmës

‘Nxehen gjakrat’ në protestë, plagosen dy gra

18.05.2020 - 17:08

Dy protestuese kane mbetur te plagosura, pas shpërthimit të kapsollave sot mes turmës së qytetarëve para Teatrit Kombëtar.

Ishte pikërisht një djalë i ri, i cili mbante në kokë një kapuç të zi, ndërsa është shoqëruar jashtë turmës nga disa persona.

Kujtojme qe para protestes shpesh eshte bere thirrje si nga Presidenti Ilir Meta por dhe nga organizatoret e protestes, qe e gjithe kjo te jete paqesore dhe pa dhune.