MENU
klinika

"Receta e mamit"

Pjata speciale me kërpudha dhe salmon të tymosur ka për t’ju shijuar pafund

23.05.2020 - 08:36

INGREDIENTËT

 • 2 kërpudha shampinjon
 • 1 lugë vaj ulliri
 • 2 lugë majdanoz
 • Hudhër
 • Spec i grirë
 • 2 biskota me oriz
 • Gjysmë limoni

UDHËZIMET

 1. Pastrojini mirë kërpudhat dhe pritini në feta të holla.
 2. Vendosini të marinohen në masën e përgatitur më parë me një lugë vaji, lëng limoni dhe pak majdanoz të grirë.
 3. Shërbejini pas 15 minutash duke i shoqëruar me biskotat e orizit.
 4. Kompletojeni vaktin me 50 gr oriz integral të zierë, 150 gr salmon të tiganisur dhe perime.