MENU
klinika
Zbardhen detajet e para

Tragjike! 29-vjeçari i jep fund jetës

Nga Plator Nesturi

Kush ka fut paret në xhep? Ky është thelbi

Nga Plator Nesturi Çështjet sensitive që janë në fokusin ditor dhe që përfshijnë hetimet e...

"Receta e mamit"

Musaka me patëllxhanë, shije e mrekullueshme

INGREDIENTËT Për tavën e perimeve: 3 patëllxhanë mesatarë 3 patate mesatare 1 kungulleshkë 100 ml...

"Receta e mamit"

Qofte me spinaq dhe kuinoa, kaq të shëndetshme!

INGREDIENTËT 600 gram spinaq 60 gr kuinoa 100 gr djathë të bardhë 2 vezë 5...

"Receta e mamit"

Supë krem karotë me patate, ide e shkëlqyer për darkën!

INGREDIENTËT 1/2 gotë lëng portokalli 600 ml lëng perimesh 1 qepë 1 thelpi hudhër 4...

"Receta e mamit"

Si t’i gatuajmë në shtëpi, tollumbat!

INGREDIENTËT 120 gr miell 35 gr gjalpë 3 vezë 5 gr kripë 110 ml gotë...

"Receta e mamit"

Ravioli të bëra në shtëpi, me gjizë dhe spinaq

INGREDIENTËT Për makaronat: 200 gr miell 00 100 gr miell me krunde (miell i trashë)...

"Receta e mamit"

Patate, të pjekura me proshutë të tymosur

Persona: 6 Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 50 minuta INGREDIENTËT 3 patate...

"Receta e mamit"

Kek dietik me bazë tërshëren

INGREDIENTËT 10 lugë tërshërë Gjysëm gote kos grek 1 hurmë arabie 1 fik i thatë...

"Receta e mamit"

Sallatë me vezë të ziera, gati në pak minuta!

INGREDIENTËT 4 vezë të ziera 2 lugë gjelle salcë kosi 1 lugë çaji mustardë 2...

"Receta e mamit"

Kallamare gatuar në tavë balte

INGREDIENTËT 300-400 gr kallamare 4-5 thelpinj hudhër 1-2 kokrra domate e prerë 400 ml salcë...

"Receta e mamit"

Biftek me salcë kërpudhash

INGREDIENTËT 3-4 biftek viçi (varësisht numrit të personave) ½ filxhan me gjalpë me kripë 2...