MENU
klinika

Edhe pse numëron rreth 10 mijë të infektuar

Serbia drejt heqjes së gjendjes së jashtëzakonshme

04.05.2020 - 07:21

Gjendja e jashtëzakonshme mund të hiqet nga Serbia më 6 maj teksa vendi numëron 192 viktima dhe 9 mijë e 464 të infektuar me COVID-19.

Propozimi është bërë bashkarisht nga Presidenti Vuçiç dhe kryeministrja Brnabiç dhe pritet të votohet nga Kuvendi.

Vetë Vuçiç deklaroi se nga e enjtja qytetarët serbë prej së enjtes nuk do të jenë më në shtetrrethim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Palmer mesazh të qartë Kosovës e Serbisë

“Bashkëpunoni në luftë kundër koronavirusit”

"Të vendosur për të ndihmuar serbët aty"

COVID-19/ Vuçiç: Gati të bashkëpunojmë me Kosovën

Çfarë shkruan gazeta amerikane New York Times?

“Koronavirusi e SHBA ndihmuan në rrëzimin e Qeverisë Kurti”