MENU
klinika

Merret vendimi

Kur rinis punën transporti publik dhe rregullat që duhen zbatuar?

07.06.2020 - 13:29

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë jep lajmin për rinisjen e transportit publik, i cili është ndërprerë prej tre muajsh, për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Ministria njofton se duke filluar nga 15 qershori do të rinisë punën transporti publik, ndërsa të gjithë pasagjerët duhet të jenë të pajisur me maska.

“Një lajm i mirë për qytetarët dhe sektorin e transportit publik.15 QERSHOR rifillon shërbimi i transport publik, duke ju përshtatur rregullave të reja, sipas protokollit të miratuar nga ISHP #Bashkë #Doiadalim”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Për transportin publik pritet të ketë një protokoll të posaçëm nga Instituti i Shëndetit Publik.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Masat e qeverisë dhe përgjigjia e bizneseve

CNN/ COVID-19 “fut në izolim” ekonominë e 8-të në botë

"Nuk do të na mbarojnë makaronat!"

A do të vuajë Europa një krize urie?