MENU
klinika

Kundër veteranit të MMA

Mike Tyson refuzon 15 milionë euro për një duel

12.06.2020 - 11:47

Prej më shumë se një muaji Mike Tyson po stërvitet fort për të bërë një ndeshje bamirësie. Edhe pse janë lakuar shumë kundërshtarë, Tyson ende nuk e ka zgjedhur. Së fundmi, ai ka refuzuar një shumë prej 15 milionë eurosh për të dueluar ndaj veteranit të MMA-së, Wanderlei Silva.

Natyrisht, dueli do të ishte në boks, që do të ishte i vlefshëm për eventin e “Bare Knuckle”. 53-vjeçari Tyson do të rikthehet në ring së shpejti për të zhvilluar disa duele “show”, por rikthimin kërkon ta bëjë të fuqishëm dhe aludohet për Holyfield.

 

Mësohet se ish-boksierit i është ofruar një mundësi e artë dhe një shumë e mirë për të dueluar ndaj Silva, por nuk ka pranuar. “Më ofruam 10 milionë dollarë dhe përqindjen nga shitjet PPV (pay per vieë-paguaj për ta parë). Unë pranova menjëherë, por jo Mike Tyson. Unë shpresoj që ata të arrijnë ta bindin”, – tha Silva, 44 vjeç.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Rrëfimi i legjendës së boksit

Burgu, droga, dhuna…jeta e errët e Mike Tyson

Flet legjenda e boksit, Mike Tyson

“Po e pres vdekjen, nuk kam frikë prej saj”