MENU
klinika

"Receta e mamit"

Njoki me fileto pule dhe salcë

02.06.2020 - 14:25

INGREDIENTËT

 • 1 kavanoz salcë domate
 • 1 thelpi hudhër
 • 2-3 lugë vaj ulliri
 • Kripë
 • Piper
 • Borzilok të freskët
 • Majdanoz.
 • 2 fileto të holla pule të skuqura

UDHËZIMET

 1. Si fillim zieni njokit sipas udhëzimeve të paketimit.
 2. Në një tigan me vaj ulliri shtoni hudhrën të skuqet pak.
 3. Shtoni salcën dhe erëzat dhe lëreni të ziejë për 10-15 minuta.
 4. Në fund shtoni dhe filetot të bëhen të njëtrajtshme me salcën dhe hidheni tek njokit e ziera.
 5. Ju befshin mirë!