MENU
klinika

"Forconi dënimin për përdhunuesit!"

“Për fëmijërinë e vjedhur”, protesta në Korçë e Sarandë

06.06.2020 - 11:01

Abuzimi seksual me të miturën në Babrru, nga roja i shkollës ku mësonte ka sjellë reagime të forta qytetare dhe protesta jo vetëm në Tiranë.

Mësohet se qytetarët kanë dënuar me forcë dhe kanë marshuar kundër këtyre fenomeneve, në Korçë e Sarandë. Ata kërkojnë forcimin e dënimit për abuzuesit.

Në Korçë, në sheshin e qytetit kanë dalë në protest kryesisht femrat që mbajnë në duar pankarta. Motoja është njësoj si në Tiranë “Për Fëmijërinë e Vjedhur”.

kolana e librave

Në formën e një marshimi edhe nga “Sheshi Nënë Tereza” i Sarandës kanë marshuar sot nëna me fëmijë, të rinj e të reja, politikanë për t’i thënë “Stop abuzimit, për fëmijërinë e humbur, për jetën…”

Ata marshuan paqësisht për një të ardhme të sigurt për veten, vajzën, motrën, nënën.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNë Seman zbatohet distancimi social

Shiu ‘tremb’ turistët në Dhërmi

Kontakte të zyrtarit të klubit të Butrinti

Konfirmohen 4 raste me Covid-19 në Sarandë

Kryebashkiakja e Delvinës bën thirrjen e fortë

“Virusi mund të jetë pranë nesh”

Infektohen 3 punonjës bashkiak dhe 1 ish-zyrtar i lartë

Shtohen rastet e reja me COVID-19 në Gjirokastër