MENU
klinika

Karantinohet stafi i qendrës shëndetësore

Babai infekton gjithë familjen, edhe vajzën mjeke

16.07.2020 - 08:36

Katër anëtarë të një familje në Devoll kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Mes tyre një mjeke e një qendre shëndetësore.

Bëhet me dije se bëhet fjalë për rastin në fshatin Baban, i cili ka infektuar gjithë familjen. Vajza e tij gjithashtu e infektuar nga babai punon në një qendër shëndetësore në fshatin Miras.

Mësohet se familja ka shfaqur simptoma nga koronavirusi dhe kur kanë bërë tamponin, përgjigja ka dalë pozitive. Të gjithë anëtarët e familjes janë izoluar në banesë dhe është karantinuar edhe stafi i qëndrës shëndetësore ku punonte vajza e famijes.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Zëri i Amerikës: Në 8 ditët e fundit, humbën jetën...

“Vazhdojnë të thellohen pasojat tragjike të Covid-19 në Shqipëri”