MENU
klinika

Infektohet me COVID-19 pedagogia

Mbyllet dega e ekonomikut në Gjirokastër

09.07.2020 - 09:14

Një vatër e re infektimesh në Gjirokastër duket se ka rritur numrin e të infektuarve në këtë qytet.

Burime bëjnë me dije se ka rezultuar e infektuar nga virusi një pedagoge e Fakultetit Ekonomik në universitetin “Eqerem Çabej”.

Si pasojë e infektimit të pedagoges është mbyllur edhe dega e Ekonomikut në Gjirokastër për të ndaluar përhapjen e virusit nga kontakte të mundshme që pedagogia mund të ketë patur me kolegë dhe studentët e saj.

Ndërkohë është rënduar sërish bilanci i COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njoftoi ditën e djeshme se kanë humbur jetën 2 pacientë të tjerë tek Infektivi. Kështu numri i viktimave ka shkuar në 83. Sakaq janë konfirmuar 68 raste të reja. Harta është zgjeruar në 13 qytete. Në spitalin infektiv janë 83 pacientë, nga të cilët 4 janë në gjendje të rëndë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Qëndrim në kundërshtin me rregullat shengen

Greqia kthen 32 shqiptarë, një prej tyre shfaq simptoma të COVID 19

Shpërndahen broshura sensibilizuese

Masat ndaj koronavirusit/ Kontrolle në pikat kufitare