MENU
klinika

Shoferi largohet nga vendngjarja

Aksident në Elbasan, makina përplas për vdekje këmbësorin

06.08.2020 - 07:16

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në qendër të Elbasanit, tek porta e Kalasë.

Mësohet se një makinë ka goditur për vdekje një kalimtar (i moshuar) dhe drejtuesi është larguar nga vendngjarja.

Dyshohet se automjeti ka qenë me shpejtësi të lartë, gjë që i ka kushtuar jetën një personi, identiteti i të cilit ende nuk është bërë me dije.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e dinamikës së aksidentit dhe identifikimin e autorit.