MENU
klinika

“Thonë që po bënte gati eksploziv C4”

Dëshmitarët tregojnë momentet e panikut: Horror, u shtriva brenda dhe ndenja ashtu aq sa…

24.09.2020 - 19:47

Te shokuar kane mbetur fqinjet e 71-vjecarit Lefter Zhidru te ekzekurtuar në Elbasan nga forcat RENEA, pas pesë orësh ngujimi në banesën e tij, ku qëlloi shumë herë me breshëri kallashnikovi.

Ata thone se ai ishte nevrik dhe gati per debat, ndonese pohojne se ai nuk fliste me njeri ne shkallen e pallatit ku banonte. Per gruan dhe vajzen banoret thone fjale te mira, teksa i pershkrujane si te urta e te edukuara. Viktima ishte dy here i divorcuar.

Nje deshmitar ka thene per “News 24” se plumbat i kanë rënë mbi makinë. “Ishte situatë horror, njerëzit të terrorizuar. Thonë se 71-vjeçari po përgatiste eksploziv C4”, thekson ai.

Nje tjeter, qe ka nje dyqan aty afer thote se ka kaluar momente tmerri, aq sa eshte detyruar te rrije brenda dhe shtrire per aq kohe sa ka zgjatur shkembimi i zjarrit.

“Të shtënat e para po, po të policisë jo. Më kanë qëlluar këtu, jo të frikësuar, po… E sheh ku është qëlluar drejt dyqanit. Pati gjithë ato të shtëna, jo një e dy. U shtriva brenda, andej në fund dhe ndenja aq sa zgjati. Ne nuk kishim dijeni që ai kishte armë”, rrëfen ai.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"E turpshme për shtetin. Zgjedhjet e 25 prillit janë…"

“Ju bëri zbor një plak”, ish-deputeti i PD akuzon Policinë për paaftësi


Ndërkombëtarët, presion për të pritur Venecian

Eurodeputeti: Komisioni të respektohet nga të gjitha palët

Përgjigjja e kreut të Komisionit për Presidentin

Venecia refuzon opinionin urgjent, shqyrtimi në dhjetor

Mangësi në transparencë, vonesa dhe jo vetëm...

Çfarë zbuloi raporti i Komitetit të Helsinkit për procesin e vettingut?

"Në muajin dhjetor do shqyrtohen Ndryshimet Kushtetuese"

Kodi Zgjedhor/ Venecia refuzon kërkesën e Metës