MENU
klinika

Vijojnë ende kontrollet nga polica

Zhvilloi festë në lokal, pronari gjobitet me 1 milion lekë

15.09.2020 - 10:20

Pronari i një lokali në Shkodër është gjobitur me 1 000 000 lekë pasi organizoi ceremoni festive në kundërshtim me aktin normativ që nuk i lejon ato në kohë pandemie për të shmangur përhapjen e COVID-19.

Pas kontrolleve të ushtruara në lokalin e tij , u konstatua zhvillimi i festave dhe grumbullimit të njerëzve në kohë pandemie,. për këtë arsye policia gjobiti  pronarit e lokalit V. M. me 1.000.000 lekë.

Policia e Shkodrës apelon për të gjithë pronarët/administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Sot votohet në Dibër, ja emrat e 22 kandidatëve

Demokratët e qarkut të Kukësit ndëshkojnë ish-kryebashkiakët

5 emrat e përzgjedhur nga anëtarësia e PD

Tropojë, skualifikohet një tjetër ish-kryebashkiak

Skualifikohet ish-kryebashkiaku

PD e Kukësit përzgjedh 5 kandidatët

Rënie temperaturash dhe reshje të dendura

Zonat ku rrezikohen përmbytje