MENU
klinika

Propozimet e PD

Lista me 45 emrat e kandidatëve për deputet në Qarkun e Elbasanit

03.10.2020 - 09:22

Ndërsa sot Partia Demokratike do të zhvillojë sot zgjedhjet në Durrës për kandidatët, publikohet edhe lista për Elbasanin, një nga qarqet më të rëndësishëm të vendit. Me 14 mandate dhe prurjet e anëtarësisë së PD për kandidatët potencialë për deputetë, janë të larta.

Anëtarësia do të votojë nesër për 45 individualitete në qark.

Demokratët kanë të drejtë të votojnë në bllok për të gjithë ose të kontestojnë një kandidaturë.

Më poshtë emrat sipas degëve të Qarkut Elbasan në procesin që është vlerësuar si në ndër risitë më pozitive në jetën politike të vendit.

Dega ELBASAN

ANILA BISHQEMI
ANITA DUHANXHIU
AUREL BYLYKBASHI
BESA ZHUPA
DURIM ÇEKREZI
EDMOND BIÇOKU
ELIONA GREMI
ELIOR VILA
ELSA GEGA
ENDRI HASA
ETLEVA HAXHIHYSENI
LORENC HASTOPALLI
LUÇIANO BOÇI
MIMOZA HASEIKU
QANI XHAFA
SHEFQET DELIALLISI
SONILA DAIU
TAULANT ZENELI
ZAMIR MUZHAQI
ZHENI GJERGJI

GrupDegët CËRRIK dhe PEQIN

AGUSH CERRIKU CËRRIK
ARBJOLA HALIMI CËRRIK
DASHNOR SULA PEQIN
IBRAHIM SAKO CËRRIK
NADIRE ASLLANI CËRRIK
SOKOL ELEZI PEQIN
Dega GRAMSH

ARMIR XHANGOLI
ARMANDO KLLOGJERI
IRENA PROGNI
LOREN GLLAVINA
LULJETA TOÇILA
Dega LIBRAZHD

ANXHELINA MANA
ARBEN KOXHA
ERLIND GURRA
ILIRJAN META
NDRIÇIM LILA

Degën BELSH, Qarku ELBASAN:

BLERIM KUQJA
DRITAN CANI
FITIMTAR ZEKTHI
LUMTURI FERHATI
MEHDI SHEHU
Dega PRRENJAS

ARDIAN ZENELI
BAJAZIT KARRIQI
FERIT KUSHTA
NARTI MUÇMARA

Deri tani votimet kanë përfunduar në degët e PD në 6 qarqe, konkretisht në Kukës, Dibër, Gjirokastër, Berat, Shkodër dhe Lezhë, ndërsa sot ka nisur votimi në Qarkun e Durrësit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Durrësi zgjedh midis këtyre emrave

Lista me 45 kandidatë që do të votohen në 4 degë