MENU
klinika

Ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë

12.01.2021 - 09:31

Një tërmet ka lëkundur jugun e Shqipërisë mëngjesin e sotëm.

Raportohet se tërmeti ka qenë më magnitude 4 të shkallës rihter.

Lëkundja ka qenë 2 kilometra nga Himara dhe është ndjerë në disa qytete të jugut.