Europa League

Milan shtang United në sekondat e fundit

11.03.2021 - 21:00

Superndeshja Manchester-Milan mbyllet emocione në fund, teksa përfundon 1-1. Pas golit të Diallo, Simon Kjaer gjen devijimin perfekt me kokë dhe shënon golin që vlen shumë jashtë fushe, duke qenë se luhej në “Old Trafford”.

Ndeshje e dominuar nga Milani dhe Manchester United që u përpoq më shumë me kundërsulme dhe duke pritur nga gabimet e ekipit të Piolit. Madje, në pjesën e parë, u anuluan edhe dy gola (Leao dhe Kessie me VAR) ndërsa në fillim të pjesës së dytë një gabim i Donnarumma i dha golin Diallo me kokë.

Milani rriti presingun dhe forcat dhe në fund gjeti barazimin e jashtëzakonshëm me Kjaer në goditje këndi duke ngrirë United. Në ndeshjet e tjera u dhanë këto rezultate: Ajax-Young Boys 3-0, Dynamo Kiev-Villarreal 0-2 dhe Slavia Prague-Rangers 1-1.

Paralajmërohen, “Luanët”!

“Kujdes nga huliganët e Serbisë”

Italia përmbys me Bastonin e Barellan! Mbyllet pjesa e parë

Nedim Bajrami shënon supergol pas 23 sekondash dhe futet në historinë e Evropianit