MENU
klinika

Rruga e integrimit

Gjukanoviq shpreh gatishmërinë për të ndihmuar Kosovën

24.04.2021 - 10:16

Kryetari i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka shprehur gatishmëri që të ndajnë me shtetin e Kosovës përvojat e tyre për ecjen para në rrugën drejtë Bashkimit Evropian dhe NATO.

Ai këto pohime i bëri përgjatë takimit që pati me ambasadorin e Kosovës në Mal të Zi, Ylber Hysa.

Gjukanoviq deklaroi se Mali i Zi do të ofrojë mbështetje edhe për procesin dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit. Mediet raportojnë se ata kanë folur edhe për situatën me pandeminë Covid-19.

Abazoviç: Nuk kam frikë nga kthimi i regjimit

“Beogradi ta ketë të qartë, Mali i Zi është shtet i pavarur”

Dje u miratua një rezolutë që dënon gjenocidin në Srebrenicë

Mali i Zi: Përshkallëzohet kriza qeveritare për shkak të…

"Duhet të ushtrojmë presion..."

Ç’mund të bëjnë BM dhe BE për Ballkanin?

Urdhri ekzekutiv i Biden për Ballkanin Perëndimor

Blinken: Korrupsioni kërcënon barazinë