MENU
klinika

Temperaturat e larta bëjnë të vetën...

Ç’duhet të vishni për të shmangur djersitjen e tepërt

12.07.2021 - 11:48

Problemi më i madh i verës është djersitja. Edhe nëse nuk jeni një person që nuk djersitni lehtë, temperaturat e larta e bëjnë të veten.

Megjithëse nuk mund t’i ndryshojmë temperaturat e motit, ajo që mund të bëjmë është të zgjedhim pëlhurat që e lejojnë lëkurën të marrë frymë.

Nëse jeni një adhurues i xhinsit, kamerja është alternativa më e mirë për verën. Është një pëlhurë më e butë me thurje më të lehtë që ju bën të ndiheni më rehat.

Liri e bën lëkurën të marrë frymë më shumë dhe jepin ndjesinë e freskisë.

Seersucker është një lloj pëlhure me shirita, një material pambuku i lehtë që shoqërohet zakonisht me vija të imëta.

Sweat-Wick Tech janë pëlhura prej poliesteri të teknologjisë së lartë. Veshja është bërë për të hequr lagështinë nga lëkura dhe është një zgjedhje ideale nëse i përkisni njerëzve që djersijnë shumë.