MENU
klinika

"Punimet po ecin me ritme të larta"

Rama poston foto nga rindërtimi i spitalit pediatrik të Elbasanit

12.07.2021 - 10:46

Kryeministri Edi Rama e ka nisur javën me foto nga procesi i rindërtimit të spitalit të Elbasanit.

Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook,  ka publikuar foto nga procesi i rindërtimit të spitalit pediatrik të Elbasanit po ecën me rimte të shpejta dhe brenda vitit 2021 pritet që të ketë përfunduar dhe të jetë gati për të pritur vizitat e fëmijëve.

Kreu i qeverisë ka publikuar disa foto nga procesi i rindërtimit dhe punës që po bëhet me këtë spital pediatrik

“Kjo është Pediatria e Elbasanit ku puna për rindërtimin po ecën me ritme të larta”, shkruan Rama krahas fotove./abcnews.al