MENU
klinika

Ku regjistrohen dy rastet e para?

Varianti Delta i COVID-19 vjen në Shqipëri

07.07.2021 - 11:43

Varianti Delta i koronavirusit është konfirmuar në Shqipëri. Bëhet me dije se janë konfirmuar 2 rastet e para në Qarkun e Gjirokastrës. Mësohet se një studente e ardhur nga jashtë shtetit një ditë më parë nga fshati Asim Zeneli ka shfaqur simptoma të ngjashme dhe komplikacione të njëjtat me variantin Delta.

Ndërsa rasti i dytë është shënuar në Përmet tek një person 45 vjeçar i ardhur dhe ky jashtë Shqiperisë.

Të dy rastet trajtohen në rregjim shtëpiak dhe deri tani gjendja e tyre shëndetësore është e stabilizuar.

Sesioni i 76-të i Asamblesë së Përgjithshme të OKB

Xhaçka: Krenare për përkushtimin e Shqipërisë!

"Do të sigurojë mbijetesën politike pasi u shpall ‘non grata’"

Pritjet e Berishës/Kadilli: Nuk me impresionon