MENU
klinika

Historike për marrëdhëniet mes dy vendeve

Erdogan do të vizitojë pas 2 ditësh Malin e Zi

26.08.2021 - 09:43

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan do të vizitojë Malin e Zi më 28 gusht.

Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Jashtme e vendit, e cila thotë se dakordsimi erdhi pas vizitës së Erdogan në Ukrainë. Ky takim konsiderohet si historik, pasi të dyja vendet kanë nisur bashkëpunime të shumta në të gjitha fushat.

Axhenda ende nuk dihet, megjithatë aludimet paraprake janë se takimi do të zhvillohet në bazën e forcimit të bashkëpunimit mes Turqisë dhe Malit të Zi dhe rritjet e investimeve.