MENU
klinika

"Nuk biem dakord për Open Balkan"

Kurti mohon ‘krisjen’ me Ramën: Jemi takuar….

14.09.2021 - 17:33

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mohuar një krisje me Edi Ramën. Kurti thotë se me Ramën është takuar vazhdimisht në Tiranë, Slloveni e Dhërmi.

Po ashtu Kurti ka konfirmuar se me Ramën ka vetëm një kundërshti, për “Open Balkan”, por për të tjerat garanton se komunikon dhe bashkëpunon vazhdimisht.

‘’Herën e fundit kur kemi biseduar ishte para dy javësh në Bled të Sllovenisë ku ishim bashkë. Jemi takuar edhe në Tiranë, Dhërmi. Vazhdimisht takohemi. Ajo që është e përbashkët midis neve, është shumë më e madhe. Nuk biem dakord për Ballkanin e Hapur, çfarë të bëjmë tani. Për gjëra të tjera jemi në komunikim dhe bashkëpunojmë.’’- tha Kurti.

Zbulohet destinacioni ku do të akomodohen

Nis largimi i afganëve të strehuar në Kosovë

Ndërmjetësi i dialogut në Prishtinë

Lajçak: Po punojmë për rifillimin e bisedimeve

Rama “thumbon” Kosovën për ‘Open Balkan’

“S’është lojë e Serbisë, as konspiracion i Rusisë!”

VOA: Serbia ka potencialin t'i vejë zjarrin..

Dita e “unitetit serb”, nxit shqetësime në Ballkan

Mbledhja e parë e përbashkët qeveritare

Sot mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës dhe M. së Veriut

“Reuters” shkruan për ish-presidentin

Thaçi, hero kombëtar, akuzohet për rreth 100 vrasje