MENU
klinika

U dënua dje me 3.5 vjet burg

Miccoli paraqitet vetë në burg për vuajtjen e dënimit

24.11.2021 - 18:13

Fabrizio Miccoli është në burg. Ish-sulmuesi, pasi u dënua përfundimisht me tre vjet e gjashtë muaj për zhvatje të rënduar me metodën mafioze, u paraqit vetë në burgun e Rovigos për të nisur vuajtjen e dënimit.

Sipas dënimit, Miccoli urdhëroi një zhvatje të rënduar me metodën mafioze ndaj Mauro Lauricellës, djalit të bosit të Kalsa Antonino “u scintilluni”, tashmë i dënuar përfundimisht me 7 vjet burg.

Për ish-sulmuesin nuk ka zgjidhje alternative për burgun, pasi për shkak të rrethanave rënduese nuk jepen masa alternative. Çështja ligjore, e cila daton 10 vjet më parë, lind nga kërkesa e Miccoli drejtuar Mauro Lauricella, djalit të Ninos, një mafioz nga rrethi Kalsa, për t’i kërkuar sipërmarrësit Andrea Graffagnini që të kthejë disa mijëra euro në emër të mikut të tij Giorgio.Gasparini,  ish-fizioterapist i Palermo Calcio.

Episodi në atë kohë bëri bujë të madhe sepse Miccoli dhe “Scintilla” folën në përgjimet e gjyqtarit Giovanni Falcone si “baltë”. Fraza për të cilat ish-kapiteni i Rosanero-s më pas kërkoi falje publike.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ish-sulmuesi i Juves dhe i Italisë

Ish-trajneri i Dinamos përfundon në burg