MENU
klinika

Nuk po rinovon

Milan merr lajmin tjetër të keq për Kessie

26.01.2022 - 19:13

Sikur të mos mjaftonte mosrinovimi, Milan merr një tjetër lajm të keq për Franck Kessié. Ai zbriti në fushë me Bregun e Fildishtë në një ndeshje të vlefshme për raundin e dytë të Kupës së Afrikës kundër Egjiptit (eliminim direkt).

Ndeshja e mesfushorit të Milanit zgjati saktësisht 30 minuta. Në minutat e mëparshme ai kishte ndjerë një dhimbje në krah që e pengoi të qëndronte në fushë.

Nuk dihet diagnoza dhe atë që ka pësuar Kessie por mesfushori kuqezi mund të ketë humbur vazhdimin e kompeticionit dhe mund të kthehet në Milanello më herët për t’u kuruar.

Kujtojmë që e ardhmja e tij ende nuk është përcaktuar dhe flitet për një paraakord në fjalë me Barcelona, por edhe klube të tjera janë në garë dhe mes tyre edhe Juventusi…

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN