MENU
klinika

Sulmuesi kuqezi

Odise Roshi më në fund gjen golin në Turqi

14.05.2022 - 19:07

Odise Roshi ka realizuar golin e parë me fanellën e Boluspor në Turqi. Për këtë duhet të prisnim transfertën e sotme ndaj Ankaragucu, teksa lojtari shqiptar përfiton nga një ngatërresë në zonë, për të zhbllokuar takimin në minutën e 13-të.

Roshi ka luajtur 27 sfida me këtë fanellë, por shijen e golit e provoi vetëm sot. 30 vjeçari nuk ka qenë faktor kyç për ekipin aq sa pritej, pasi numëron vetëm 2 assiste.

Roshi vuajti shumë përshtatjen në tokën turke, pasi më parë njeh eksperiencat e ndryshme në vende si Hungaria, Rusia dhe Gjermania.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Masa strike edhe finalen e Tiranës

UEFA paralajmëron biletashitësit e paautorizuar