MENU
klinika

Pas humbjes së gjyqit

Amber Heard pëson një tjetër disfatë

08.06.2022 - 11:05

Gjyqi i famshëm mes Johnny Depp dhe Amberd Heard solli pasojat e veta.

Për shkak të pretendimeve të Heard, karriera e Depp ka marrë disa goditje. Warner Bros dhe “The Fantastic Beasts” hoqi dorë nga Depp dhe Disney gjithashtu e shkarkoi Depp nga roli i tij ikonik i Jack Sparrow në “Pirates of the Caribbean”.

Amber Heard, nga ana tjetër, mbeti në rolin e saj kryesor të Mera në “Aquaman” të Warner Bros.

Tani gjyqi ka përfunduar zyrtarisht pasi të mërkurën, më 1 qershor, juria zbuloi se Heard kishte gënjyer për Depp duke e akuzuar publikisht për abuzim në familje.
Pas humbjes së gjyqit me Johnny Depp, tani pretendohet se Amber Heard është hequr plotësisht nga “Aquaman 2”.

Sipas burimeve, një takim në WB u mbajt së fundmi, i cili pa të gjitha skenat e Amber Heard si Mera në “Aquaman”, dhe vendosi që personazhi do të fshihet.

Nuk është aq e vështirë të fshish të gjitha skenat e Mera-s pasi tingëllon sikur Heard ka vetëm një rol të vogël që në thelb nuk do të thotë asgjë për vazhdimin.
Doli gjithashtu se draftet e mëparshme të skenarit kishin një rol shumë më të madh për Mera, ku ajo supozohej të kishte një hark romantik me yllin Jason Momoa dhe të shfaqej në një skenë të madhe beteje në fund të filmit, por kreu i filmave DC , Walter Hamada, dëshmoi se pas filmit të parë, Amber Heard nuk kishte kimi me Jason Momoa, se roli i Heard ishte zvogëluar në “Aquaman 2”. Heard në fillim bëri që të tingëllonte sikur ishte faji i Johnny Depp, ajo e pa rolin e saj të reduktuar në “Aquaman 2” dhe se ajo u hoq nga kontrata e saj për shkak të Depp, por Hamada i hodhi poshtë të gjitha këto dhe se ajo nuk u hoq kurrë nga kontrata e saj.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Besoni të gjitha gratë përveç saj"

Chris Rock del hapur kundër Amber Heard