MENU
klinika

Mësojini...

Gjithë gjërat që mund të bëni vetëm me 1 shalqi

04.07.2022 - 19:16

Nëse Beyonce e kalon gjithë verën duke pirë lëng shalqini pse ne jo? Jepini rëndësinë që meriton frutit të preferuar të kësaj stine dhe shfrenoni imagjinatën. Çfarë mund të bëjmë me një shalqi? Idetë jua japim ne, mjafton të kërkoni recetat, që janë më shumë se të thjeshta.

1. Sallatë me shalqi, qepë, kastraveca, mente.

Gjithë gjërat që mund të bëni vetëm me 1 shalqi

2. Margarita me shalqi

Gjithë gjërat që mund të bëni vetëm me 1 shalqi

3. Një sorbeto me shalqi që bëhet për 5 minuta

Gjithë gjërat që mund të bëni vetëm me 1 shalqi

4. Mojito me shalqi!

Gjithë gjërat që mund të bëni vetëm me 1 shalqi

5. Gazpacho me domate, shalqi, borzilok dhe vaj

Gjithë gjërat që mund të bëni vetëm me 1 shalqi

6. Shalqi i pjekur në zgarë me copa specash, limon dhe kripë

Gjithë gjërat që mund të bëni vetëm me 1 shalqi

7. Sallatë me shalqi, burrata dhe yogurt të hedhur sipër

Gjithë gjërat që mund të bëni vetëm me 1 shalqi

8. Lëng i thjeshtë shalqini

Gjithë gjërat që mund të bëni vetëm me 1 shalqi

9. Sallatë me manaferra, djath të bardhë dhe shalqi

Gjithë gjërat që mund të bëni vetëm me 1 shalqi

Burimi: Pop Sugar

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nga lëkura e bukur tek parandalimi i kancerit

Frutat dhe perimet me ngjyrë të kuqe janë një shpëtim