MENU
klinika

Shifrat e rinovimit

Liverpool “vesh me ar faraonin” Salah

02.07.2022 - 16:09

Mohamed Salah ishte me një këmbë jashtë Liverpool pasi kërkesat e sulmuesit egjiptian konsideroheshin të ekzagjerua nga stafi drejtues i të kuqeve.

Pikërisht në momentin kur emri i Salah filloi të qarkullonte në tregun e transferimeve, Liverpool doli me një deklaratë zyrtare duke njoftuar se kishin gjetur akordin me “faraonin” për të vijuar bashkëpunimin, dolën dhe fotot gjatë momentin kur Salah po firmoste kontratën e re.

Sipas mediave angleze, Salah ka firmosur një kontratë të re deri më 30 qershor deri në 2025. Flitet për një pagë prej 350 mijë sterlina në javë ndërsa në total nga kontrata e re Salah do të përfitojë afro 55 milionë euro.

“Salah nënshkruan një super marrëveshje me shumë para”, shkruan Daily Express. “Salah firmos një kontratë të re rekord për 55 milionë paund”, shkruan Star Sport.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“I shkel syrin” Shqipërisë

De Biasi: “Mos e trajtoni Brojën si fenomen”