MENU
klinika

Publikohet më 29 korrik

Rilindja e Beyonce-s, këngëtarja shpjegon kuptimin e albumit

01.07.2022 - 10:22

Superylli 40-vjeçar i “Break My Soul” sapo publikoi kopertinën e koleksionit të saj të ardhshëm ‘RENAISSANCE’, i cili do të publikohet më 29 korrik.

Krahas pubilikimit të kopertinës ajo ka dhënë edhe një shpjegim për kuptimin e albumit.

“Krijimi i këtij albumi më siguroi një vend për të ëndërruar dhe për të gjetur shpëtim gjatë një kohe të frikshme për botën,” shkroi Bey.

“Më lejoi të ndihesha e lirë dhe aventuriere në një kohë kur koha kalonte shumë ngadalë. Synimi im ishte të krijoja një vend të sigurt, një vend pa gjykim. Një vend për të qenë e lirë nga perfeksionizmi dhe mendimi i tepërt. Një vend për të bërtitur, çliruar, ndjerë lirinë. Ishte një udhëtim i bukur eksplorimi. Shpresoj të gjeni gëzim në këtë muzikë. Shpresoj që t’ju frymëzojë të kërceni pak. Haha! Dhe të ndihesh po aq unike, e fortë dhe seksi sa je,” përfundoi ajo.

Albumi do të dalë në treg më 29 korrik dhe tashmë mund të para-porositni një set special të tij në faqen e këngëtares.

Seti i kutive “Renaissance” vjen në disa poza të ndryshme. Ai përfshin një kuti koleksionuese të albumit, një fanellë dhe CD-në e “Renaissance”.

CD-ja me 16 këngë do të vijë me katër panele, një broshurë fotografike me 28 faqe dhe një mini poster koleksionues. Punimet artistike të kopertinave dhe modelet e bluzave do të zbulohen në një datë të mëvonshme.

RENAISSANCE do të shënojë albumin e parë të plotë të Beyonce-s që nga rekordi i saj i vitit 2016, Lemonade, i cili mori nëntë nominime për GRAMMY, duke përfshirë albumin e vitit, rekordin e vitit dhe këngën e vitit dhe u kthye në shtëpi me albumin më të mirë bashkëkohor urban dhe videoklipin më të mirë muzikor për “Formation.”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Ia dole mbanë sërish..."/ Video

Michelle Obama krenohet me Beyonce

Çfarë dëgjoi bota në vitin 2019?

‘Top 5’ artistët më të dëgjuar të dekadës

Ja kush e veshi divën këtë herë

Beyoncé zgjedh sërish dizajnerët shqiptarë!