MENU
klinika

Katër ditë muzikë dhe net të paharruara

Dua Lipa në Prishtinë, nis sot festivali “Sunny Hill”!

04.08.2022 - 10:22

“Sunny Hill Festival” nis sot për të sjellë katër ditë muzikë dhe net të paharruara në Prishtinë.

Shumë emra të njohur me famë botërore dhe artistë shqiptarë do të ngjiten në skenën e festivalit që mbahet në parkun e Gërmisë.

Tashmë ylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Dua Lipa e cila bën hapjen e festivalit duke përformuar në natën e parë, ka arritur në Prishtinë.

Këngëtarja 26-vjeçare gjithashtu do të mbaj një konferencë për media nesër. Ndërsa në Kosovës gjatë ditës ka arritur edhe artisti italian, Mahmood, i cili pritet të performoj për publikun në natën e dytë, të premten e 5 gushtit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Dua Lipa flet për festivalin e famshëm

A do të mbahet “Sunny Hill” në gusht?