MENU
klinika

Qytetarët sfiduan temperaturat e ulëta për koncertin

Elektrizoi sheshin ‘Skënderbej’/ Dua Lipa uron shqiptarët, mbyll turneun në Tiranë!

29.11.2022 - 10:36

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka uruar të gjithë shqiptarët për 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Gjatë koncertit madhështor në sheshin “Skënderbej” në Tiranë, Dua ftoi të gjithë të pranishmit të festojnë së bashku festën e Pavarësisë, ndërsa i falenderoi të gjithë për suportin që i kanë dhënë.

Ajo u shpreh se nga Tirana mbyll turneun e saj, ndërsa qytetarët e shumtë kanë sfiduar të ftohtin për të ndjekur koncertin e saj.

“Faleminderit shumë, urime 110 vjetorit të pavarësisë. Faleminderit për suportin, për energjinë që po na jepni sot. Kjo është nata e fundit e turneut, këtu sot përfundojmë në Tiranë me ju. Faleminderit shumë që jeni këtu”, u shpreh Dua Lipa.

Ndërkohë gjatë performancës, Dua Lipa përshëndeti te gjithë duke bere edhe simbolin e shqiponjës.

Po ashtu artistja në disa momente shfaqet me flamurin shqiptar, te cilin e merr dhe mbështjell trupin.
dua lipa ne tirane festa e pavaresise (1)

Në përfundim të performancën së këngëtares me famë botërore, u dhurua edhe një spektakël fishekzjarresh.

e10c01fd-fa4d-4269-9c6f-eb5874e865b5

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Më 28 nëntor në sheshin "Skënderbej"

A do të jetë falas koncerti i Dua Lipës në Tiranë?