MENU
klinika

Botërori 2022, Grupi H

Ndalet Uruguaj, Koreja e Jugut i merr pikë

24.11.2022 - 16:55

Nuk ka fitues mes Uruguajit dhe Koresë së Jugut, me sfidën që përfundon në barazim pa gola, e katërta ndeshje e këtij Botërori nuk shënohet.

Amerikano-jugorët ishin favoritë, por nuk e treguan në fushën e lojës, madje aziatikët mund të kishin dalë me pikët e plota. Një pikë ndoshta që vlen pak për të dyja skuadrat, po të kemi parasysh faktin se në këtë grup janë edhe Portugalia me Ganën.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN