MENU
klinika

Ja çfarë kanë diskutuar

Nikos Dendias telefonon Kurtin

14.01.2023 - 12:18

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendia ka zhvilluar një bosedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ku kanë biseduar për zhvillimet e fundit në veri dhe për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Lajmi është bërë me dije përmes një njoftimi zyrtar Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë.

“Ministri i Jashtëm Nikos Dendias ka folur sot në mëngjes me kryeministrin kosovar, Albin Kurti. Diskutimet janë fokusuar në zhvillimet e fundit në veri të Kosovës dhe për dialogun Prishtinë-Beograd”, thuhet në njoftim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ja mesazhi i Nikos Dendias për çështjet e “nxehta” në Ballkan

Greqia jep sinjale të njohjes së Kosovës!