MENU
klinika

Mesfushori maroken ka zbarkuar në Paris...

PSG pranë ‘grushtit të shtetit’ me Ziyech

31.01.2023 - 11:59

Hakim Ziyech ndodhet në Paris, ku mbërriti të hënën vonë për të finalizuar detajet e kalimit të tij te PSG. “Le Parisien” shkruan, duke sqaruar se 29-vjeçari maroken, aktualisht nën kontratë me Chelsean (ku megjithatë ka pak hapësirë), do të zërë vendin e Pablo Sarabias, të cilin francezët e shitën te Wolverhampton.

Ziyech, protagonisti i Botërorit të kaluar, ishte objektivi i tregut të Romës, nëse do të arrinte të shiste Zaniolon në kohën e duhur për të shkuar më pas te ish-lojtari i Ajaxit, i ndjekur prej kohësh edhe nga Milani. Mungon vetëm marrëveshja mes dy klubeve: për huazimin është duke u punuar, ndoshta me të drejtë shlyerje në favor të transalpinëve.

Orë plot tension në PSG në ditën e fundit të merkatos. Në tryezën e drejtuesve transalpin nuk është vetëm pyetja Skriniar, me sheikët që duan t’i japin edhe Galtier një përforcim për sulmin. Për Ziyech, ka ardhur koha për një ndryshim të peizazhit pas dy sezoneve e gjysmë në Londër, që ishin asgjë tjetër veçse emocionuese dhe pasi përfundoi në periferi të projektit Potter. Marokeni, i cili duhet të ringjallë karrierën e tij, ka qenë prej kohësh një ëndërr e Milanit dhe gjithashtu i ka hapur orekset Romës. Tani shansi i madh së bashku me Messin, Mbappé dhe Neymar.