MENU
klinika

Tani rinovimi me Milanin është shumë larg…

Rafael Leao, klauzola ‘nyja gordiane’

31.01.2023 - 12:04

Marrëdhënia mes Rafael Leaos dhe Milanit, si dhe rinovimi i kontratës së tij tani duket vërtet i vështirë. Negociatat u ndërprenë menjëherë pas bisedimeve në fund të nëntorit dhe fillim të dhjetorit midis klubit të AC Milan dhe menaxherit të portugezit.

Gjithçka është e bllokuar, Maldini dhe Massara janë të irrituar dhe numri 17 ka humbur performancën e tij të shkëlqyer në fushë. Për të thyer bankën, siç raporton La Gazzetta dello Sport, duhet që klauzola e ndërprerjes së bashkëpunimit, të përfshihet në kontratën e re.

Milani dëshiron të mbajë klauzolën prej 150 milionë euro në marrëveshjen aktuale, ndërsa Leao po shtyn ta përgjysmojë atë. Prandaj ngrica ka nisur. Marrëdhëniet gjithashtu të vështira për t’u mbajtur mes Maldinit dhe shoqëruesit të lojtarit Jorge Mendes, avokatit Ted Dimvula dhe gjithashtu babai i Rafas.

Ndaj është bllokuar rinovimi i kontratës që skadon në fund të vitit 2024 dhe situata duket vërtet e vështirë për t’u zhbllokuar. Kuqezinjtë nuk donin të jepnin kushte dhe koha filloi të mbaronte, por para së gjithash duhej të gjenim sërish qetësi në fushë.