MENU
klinika

Ndërroi jetë pas rrëzimit të helikopterit

Zelensky flet pas vdekjes të ministrit të tij: Në luftë nuk ka aksidente!

18.01.2023 - 20:49

Gjatë fjalës së tij në Forumin Ekonomik Botëror në Davos me anë të një lidhjeje të drejtpërdrejtë presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është pyetur për aksidentin ku ndërruan jetë 14 persona, përfshirë këtu edhe ministrin e tij të Brendshëm Denys Monastyrskyi.

Zelensky deklaroi se nuk është i shqetësuar për sigurinë e tij, ndërsa shtoi se asgjë nuk ka ndryshuar dhe se vendi i tij ka ende nevojë për armatime dhe municione.

Sa i përket vdekjes së ministrit Monastyrsky, Zelensky tha se në kohë lufte nuk ka aksidente, duke cilësuar çdo vdekje që ndodh gjatë kësaj periudhe si pasojë e konfliktit.