MENU
klinika

"Kush i jep vetes të drejtën të flasë"

Brnabiç kapet me ish-presidentin serb: Ti ike në Rumani kur…

02.02.2023 - 19:36

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, i ka kujtuar publikut se Boris Tadiç, si president i Serbisë, ka shkuar në Rumani në vitin 2008 në kohën kur Kosova shpalli pavarësinë. Tadiç më herët ka thënë se ka mundësi që incidentet që ndodhën sot në Kuvendin e Serbisë të jenë inskenuara.

“Ja ‘heroi’ që kur u shpall pavarësia e Kosovës, iku në Rumani! Është e pakuptueshme kush i jep vetes të drejtën të flasë për Kosovën. Në vend që të kalojë në heshtje dhe të mendojë i turpëruar se çfarë mund të kishte bërë në 2004/08, në vend që të mos bëjë asgjë, ai ndjen nevojën të flasë?!”, shkroi ajo në Twitter.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Vuçiç do ta detyrojë Bërnabic ta nënshkruajë marrëveshjen"

Gazeta kroate: Nëse s’e dini, Serbia e njohu ‘de facto’ Kosovën